Važení studující, v rámci Pedagogického dne, který proběhne ve čtvrtek 9.5.2019, pořádá katedra anglistiky dvě velmi zajímavé akce. První z nich je seminář, který se bude týkat efektivních  studijních technik ve výuce jazyků, druhou je interaktivní přednáška o různorodosti amerického školského systému.

Detaily aktivity

Přednášející Mgr. Lucie Gramelová, Ph.D.
Název aktivity / Téma Jak na cizí jazyky
Anotace Během semináře se seznámíme s efektivními studijními technikami ze světa polyglotů a s moderními trendy ve výuce jazyků, jakými jsou zejména flashcards aplikace nebo audiovizuální učení. Řekneme si, jaké typy studentů rozlišujeme a jaké metody a učebnice je vhodné pro ně zvolit. Budeme si také povídat o tzv. priority skills a jak se na ně ve studiu zaměřit.

Lektorka: Mgr. Lucie Gramelová, Ph.D. mluví dvanácti jazyky, píše blog o studiu cizích jazyků Jazykový koutek a je autorkou několika jazykových učebnic. Aktivně se věnuje popularizaci moderních metod v jazykovém vzdělávání.

Druh aktivity Seminář
Délka aktivity 90 minut
Počet studentů 60
Požadované pomůcky a technické vybavení  D240 v čase 10-11,30!!!

Detaily aktivity

Přednášející Deborah Thomas, Alex Reyes
Název aktivity / Téma The Diversity of School Culture in the United States of America
Anotace V rámci programu Erasmus + přijíždějí na PF vyučující z partnerské pedagogické fakulty univerzity Georgia Southern ve státě Georgia, USA. Kolegyně představí různorodost amerického školského systému a na základě poznatků získaných od samotných studentů se budou snažit porovnat školní kulturu ve Spojených státech a České Republice.  Přednáška je součástí celouniverzitní akce Americké jaro.
Druh aktivity Interaktivní přednáška
Délka aktivity 60 minut