Foreign geographical excursion


The aim of the course is to acquaint students with the geographical environment of the regions of the selected European States, where the excursion is organized annually. Students will be introduced to the basic physical and socio-economic geographic characteristics and peculiarities of foreign regions within the excursion. The partial aim of the course is to acquire skills for traveling and staying in a different geographic location, obtain communication and explanatory experience in a foreign environment. Students will gain the ability to prepare and implement the foreign excursion for their future pupils.


Zahraniční exkurze 2016

Sedmý ročník zahraniční geografické exkurze proběhl ve dnech 1. - 6. května 2016. Jejím cílem byla oblast rumunského Banátu a Transylvánie. Program exkurze naleznete zde.


V rámci exkurze proběhly na základní škole v české vesnici Svatá Helena pedagogické aktivity našich studentů pro žáky této školy. Aktivity byly zaměřeny na zážitkovou pedagogiku (terénní výuku, práci s moderními vyučovacími prostředky apod.). Zároveň naši studenti a pedagogové z Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích uspořádali menší sbírku "sponzorských" darů pro místní základní školu (psací potřeby, učebnice, papíry, sportovní vybavení apod.). 

Seznam výukových aktivit realizovaných v rumunské škole naleznete zde

Fotografickou připomínku exkurze naleznete zde.

Zážitky ze zahraniční exkurze prostřednictvím článku Josefa Němce v JU magazínu si můžete přečíst zde

 


Zahraniční exkurze 2015

Šestý ročník zahraniční geografické exkurze proběhl ve dnech 2. - 7. května 2015. Jejím cílem byly západní a jihozápadní oblasti Rumunska. Program exkurze naleznete zde

 

 

 

 

 


 


Zahraniční exkurze 2014

Pátý ročník zahraniční geografické exkurze byl zacílen na Slovinsko. Více informací o proběhlé exkurzi naleznete v přiloženém itineráři zde.

  
 


Zahraniční exkurze 2013

Zahraniční exkurze v roce 2013 byla orientována na sousední země Polsko a Slovensko. Více informací o proběhlé exkurzi naleznete v přiloženém itineráři zde.
 
Zážitky a zajímavosti z exkurze po Slovensku a Polsku si můžete přečíst v zajímavých článcích studenta Josefa Němce, které naleznete zde:  
Toulky po Slovensku a Polsku 1. část  
Toulky po Slovensku a Polsku 2. část  
Toulky po Slovensku a Polsku 3. část 

 

 


Zahraniční exkurze 2012

Třetí ročník zahraniční geografické exkurze byl zacílen na Neměcko, Dánsko a Švédsko. Více informací o proběhlé exkurzi naleznete v přiloženém itineráři zde.  

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zahraniční exkurze 2011

Cílem zahraniční exkurze v roce 2011 byly celkem 2 státy: Maďarsko a Slovensko. Více informací o proběhlé exkurzi naleznete v přiloženém itineráři zde.  


 


Zahraniční exkurze 2010

První ročník a zahájení úspěšné série zahraničních exkurzí proběhlo v roce 2010. Cílovou destinací bylo slovensko-maďarské pohraničí. Více informací o proběhlé exkurzi naleznete v přiloženém itineráři zde.