Srdečně Vás zveme na výstavu Kurt Kaindl: Cesty po zemi nikoho / Reisen im Niemandsland, který byla otevřena byla otevřena 30. 6. 2022 a prohlédnout si ji můžete do 30. 8. 2022 v přízemí Akademické knihovny Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (Branišovská 31b). Výstava se koná s podporou Katedry germanistiky Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a za její zapůjčení děkujeme Rakouskému kulturnímu fóru v Praze.

Po dlouhou dobu byla Evropa rozdělena železnou oponou. Ta byla spuštěna dlouho, výrazně ovlivnila život na obou stranách a její stopy jsou patrné dodnes. Na reportážních fotografiích Kurta Kaindla se divák může seznámit s krajinou, městy a vesnicemi, s lidmi a jejich životem na této bývalé hranici mezi západním a východním blokem po roce 1989. Fotografie vznikly během autorovy padesátidenní cesty podél bývalé železné opony z Lübecku do Terstu.