Instalace klávesnice je velmi jednoduchá. V podstatě stačí konektor klávesnice zasunout do odpovídající zdířky v počítači. Problém může nastat v případě, že klávesnice má odlišný typ konektoru než počítač. Existují totiž dva standardy připojení klávesnice. První je konektor typu DIN5 - v současné době se používá jen ve starších počítačích. Druhý, novější typ, se nazývá PS/2 a má menší konektor. Elektronicky jsou oba konektory navzájem kompatibilní, proto existují redukce. V případě, že máme v počítači jiný konektor než u klávesnice, musíme tuto redukci použít.
Připojení klávesnice k počítači si můžete prohlédnout v této videoukázce.
U klávesnice můžeme nastavit rychlost opakování znaků, držíme-li klávesu stisknutou a také časovou prodlevu před začátkem opakování. Toto nastavení lze provést přímo v některých BIOSech, nebo v operačním systému. V Dosu se k tomuto účelu používal příkaz MODE CON. Ve Windows toto nastavení najdeme v Ovládacích panelech v položce Klávesnice.
Zde na kartě Rychlost nastavíme vhodnou rychlost opakování a prodlevu před jejím započetím. V editačním řádku si můžeme vyzkoušet, jak nám bude zvolené nastavení vyhovovat. Na stejné kartě dole lze ještě zvolit rychlost blikání kurzoru.
Standardně se s Windows instaluje anglické a české rozložení klávesnice. Pokud chcete přidat nebo upravit stávající rozložení klávesnice, přesuňte se na kartu Jazyk. Zobrazí se seznam nainstalovaných rozložení. Kliknutím na tlačítko Přidat... lze přidat další jazyk nebo rozložení klávesnice. Kliknutím na Vlastnosti můžete upravit vlastnosti vybraného rozložení. Tlačítkem Odebrat odeberete zvolené rozložení z Windows. V tomto okně si také můžete zvolit, který jazyk se bude používat jako výchozí. To provedete vybráním příslušného jazyka a kliknutím na Nastavit jako výchozí. Zvolit si můžete též klávesovou zkratku pro přepínání klávesnic.