Počítačová skříň je jakýsi plechový (nebo umělohmotný) obal, který zakrývá vnitřek počítače. Přední stěna skříně obsahuje otvory pro disketové, CD-ROM a další speciální mechaniky, dále vypínač a tlačítko RESET, případně i další speciální tlačítka a malé otvory pro větrání. Zadní stěna skříně obsahuje konektory pro připojení tiskárny, klávesnice a myši a také šachty (sloty) pro zasunutí přídavných desek (zvukové karty, grafické karty, modemu apod.).
Jednotlivé skříně se mohou lišit tvarem, barvou, velikostí a dalšími parametry. Při výběru nového počítače je důležité vybrat takovou počítačovou skříň, která vám bude vyhovovat jak po stránce vzhledové (příjemný design), tak po stránce praktické (velikost, typ a tvar). Je nutné si uvědomit, že v případě budoucí modernizace počítače (přidání zvukové karty, přidání další disketové mechaniky atd.) lze do některých typů skříní přidat více součástí a do některých méně. Existuje několik typů počítačových skříní, které mají různé výhody i nevýhody (každý typ skříně je vhodný k něčemu jinému).
Součástí počítačové skříně je i napájecí zdroj, který dodává energii pro základní desku, dále disketové mechaniky, pevný disk, mechaniku CD-ROM a ventilátory, sloužící k chlazení procesoru a základní desky. Většina počítačových skříní prodávaných značkovými firmami už splňuje požadavky EZÚ (Elektrotechnického zkušebního ústavu). Tady se zkouší, zda skříň nevyzařuje rušivou energii, která by mohla rušit příjem televize, rádia nebo i dalších zařízení. Při koupi si vždy ověřte, zda počítačová skříň prošla zkušebnou a zda vyhovuje platným normám.