doc. František Hudeček, CSc.

doc. František Hudeček, CSc.

Kancelář: TL 108
Email: hudecek@pf.jcu.cz

Konzultační hodiny

čtvrtek 16:00–17:00

 Hra na klavír, Dějiny a literatura nástroje, Improvizace, Intonace

Klavírista František Hudeček (1951) vystudoval brněnskou konzervatoř v  etech 1966-72. Během těchto studií se zúčastnil dvou celostátních klavírních soutěží, z nichž si odnesl přední umístění (v roce 1970 první cena v soutěži o cenu Beethovenova Hradce, v roce 1971 druhá cena v Chopinově soutěži v Mariánských Lázních).

Ve studiích pokračoval na hudební fakultě AMU v Praze (1972-77) pod vedením dvou významných osobností české a ruské klavírní školy, a to profesora Františka Raucha a docentky Valentiny Kameníkové. Zkušenosti, které získal na mezinárodní soutěži F. Busoniho v italském Bolzanu, mu dopomohly k zapojení do koncertního života a návštěvě některých evropských zemí. Hudební fakultu AMU absolvoval s vyznamenáním recitalem a se Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK.

Po vykonání základní vojenské služby v AUS VN v Praze (1978) začal působit na Pedagogické fakultě v Českých Budějovicích a souběžně se v letech 1982-87 vrátil na AMU jako umělecký aspirant profesora Josefa Páleníčka.

S příznivými ohlasy našich předních kritiků se setkala jeho vystoupení na významných přehlídkách a festivalech (Mladá pódia v Karlových Varech, Přehlídka mladých koncertních umělců v Trenčianských Teplicích, Mladá Smetanova Litomyšl, Talentinum Zlín apod.).

František Hudeček spolupracuje s Českým rozhlasem a televizí, pro které natočil několik snímků. Jeho repertoár je široký a zahrnuje díla všech stylových období, včetně hudby 20. století. Za propagaci české soudobé tvorby doma i v zahraničí obdržel několikrát prémii Českého hudebního fondu.

Úspěšná je jeho pedagogická činnost. V roce 1991 se habilitoval docentem v oboru hry na klavír a od založení Jihočeské univerzity byl několik let členem její vědecké rady. Od roku 1998 je zároveň vedoucím katedry hudební výchovy na Pedagogické fakultě JU.

klavírní recitaly

klavírní recital, Sozialzentrum Ulm - Wiblingen,Ulm am Donau (BRD)

klavírní recital, P.Johannes centrum, Leidschendam (Holland)

klavírní recital, Oude kerk - Rijswijk, Den Haag (Holland)

klavírní recital, Sozialzentrum Ulm - Tannenplatz, BRD

 

diskografie

František Hudeček - Scarlatti, Mozart, Haydn, Ravel (2012)

 
František Hudeček - Dvořák, Suk, Novák, Sokola, Douša (2013)


František Hudeček - Beethoven, Skrjabin, Rachmaninov (2013)

  
František Hudeček - Schumann, Brahms (2013)

  
František Hudeček - Slavné klavírní přídavky 1 (2013)


František Hudeček - Slavné klavírní přídavky 2 (2013)


František Hudeček - Chopin (2015)

 
František Hudeček - Brahms, Chopin, Sokola, Douša (2015)