Vánoční keškování (projekt scienceZOOM2)
Vánoční keškování
(projekt scienceZOOM2)
9. 12. 2014
Jak velká může být taková keška? Může mít keška tvar šišky či kamene? Jak funguje navigace GPS? Co jsou to zeměpisné souřadnice a proč jsou důležité zrovna pro hru geocaching? Kdo je mudla? Jak správně "kačer" loví kešku? To vše a jiné zajímavosti zjišťovali žáci z Gymnázia v České ulici v rámci "Vánočního keškování" Zeměpisného badatelského klubu KGE PF JU v parku Stromovka.
Aktivita "Vánoční keškování" navazovala na úspěšnou listopadovou aktivitu realizovanou v rámci Zeměpisného badatelského klubu s názvem "Kačerské" odpoledne aneb jak najít poklad s pomocí GPS?, které se u žáků setkalo s obrovským úspěchem.
Zeměpisný badatelský klub KGE PF JU ve spolupráci s Gymnáziem v České ul. v Českých Budějovicích proto uspořádal další z geocachingových badatelských aktivit, tentokráte pro žáky z 6. tříd.
Žáci se stali "hledači vánočních pokladů" a s pomocí GPS navigace hledali v parku Stromovka ukryté vánoční "keše" s badatelskými úkoly. Cílem aktivity bylo seznámit žáky, formou zážitkové pedagogiky, se hrou geocaching. Děti se seznámily se základními pravidly hry geocaching a jejich dodržováním, osvojily či vylepšily si své dovednosti s GPS navigací a získaly praktickou zkušenost s geocachingem.
Základním cílem Zeměpisného badatelského klubu je vzbudit v žácích zájem o zeměpis a ukázat žákům, že se lze vzdělávat i zábavnou a hravou formou.
Napsali: Mgr. Jan Dvořák, Mgr. Petra Karvánková, Ph.D., Mgr. Eva Niklesová, Ph.D.