Pozvánka: Přednáška o virtuální realitě v psychologickém výzkumu (16. 2. 2022)

Srdečně vás zveme na přednášku organizovanou Katedrou psychologie Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

Technologie pro virtuální realitu v psychologickém výzkumu a aplikaci

Přednáška proběhne ve středu 16. února 2022, 15–16:30 hod.
v aule D240 Pedagogické fakulty JU, Dukelská 245/9 (České Budějovice)

Přednášející:
Mgr. Vojtěch Juřík, Ph.D.
Psychologický ústav Filozofické fakulty Masarykovy univerzity

Technologie pro virtuální realitu (VR) zažívají v posledních letech dynamický rozvoj. Zvyšující se kvalita, podpora a dostupnost zařízení a aplikací pro VR umožňují výzkumníkům (nejen) v oblasti psychologie studovat lidské kognitivní procesy v ekologicky více validním, nicméně dobře kontrolovaném kontextu. Dosavadní studie naznačují, že využití výzkumných postupů založených na imerzivní VR reprezentují slibný trend v oblastech, jakými jsou zraková percepce, pozornost, paměť, ale např. také dopravní nebo evakuační chování, psychoterapie aj. Předmětem přednášky a následné diskuze na Katedře psychologie se stane výzkumný, diagnostický a tréninkový potenciál VR, kombinace VR s dalšími moderními technologiemi jako je např. eye-tracking, a případné limity takového výzkumu a aplikace.

Přednáška se uskuteční v rámci memoranda o spolupráci Katedry psychologie PF JU a Psychologického ústavu FF MU.

Akce je přístupná zdarma, bez rezervace.

On-line alternativa:

Akce je přístupná také prostřednictvím platformy Zoom: